Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 226 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

UDANE ANIELSKIE WESELE Z NAMI-JOHNY'ANGELS !!!

Kategorie

DLA PAŃSTWA ZAGRAMY WSZYSTKO

środa, 15 kwietnia 2009 22:42Piosenki o miłości

Miłość to najczęściej poruszany temat w każdej dziedzinie sztuki. Najbardziej chyba widoczna, a raczej słyszalna, jest w piosenkach.

Każdy z nas ma swoje ulubione piosenki o miłości i nie ma w tym absolutnie nic złego. Tym bardziej, że śpiewanie o tym pięknym uczuciu nie musi opierać się na bezmyślnym, powtarzanym ciągle "I love you". Piosenki o miłości bywają proste, ale też refleksyjne, smutne, intrygujące i wzruszające.

Przygotowaliśmy subiektywny spis najciekawszych piosenek o miłości. Poukładaliśmy je w kilka kategorii.
Po prostu miłość
- czyli prosto i bez komplikacji

T.love - I love you - po prostu, bez gadania, bez kombinowania, bez zbędnych metafor. Chyba nikt nie potrafi zaśpiewać tak prosto, a jednocześnie bezpretensjonalnie. Po prostu, "chce Ci powiedzieć I love you". Piosenka z przymrużeniem oka, ale na pewno szczera i trudno jej nie lubić.

The Beatles - She loves you - czyli typowe wczesnobeatlesowskie "łubudu" o miłości. Ona cię kocha, ona cię kocha, z taką miłością powinieneś być zadowolony. Może to nie najlepsze tłumaczenie, ale oddaje sens piosenki. Tę i wiele podobnych piosenek kochały i wciąż kochają miliony ludzi na całym świecie.

Kult - Do Ani - najpopularniejsze chyba wyznanie miłości polskiego rocka. Proste, mocne i dobitne słowa. Kazik Staszewski napisał i zaśpiewał to po raz pierwszy dla swoje żony.

Akurat - Lubię mówić z Tobą - krótki, prosty tekst, a mimo to pełny ciepła i refleksji. Najlepszy dowód na to, że warto ze sobą czasem pogadać.
Smutna miłość
- czyli piosenki o przegranych związkach

Radiohead - Creep - najpięknieszy chyba obraz niewierzącego w siebie mężczyzny, który w swoim mniemaniu nie dorasta kobiecie do pięt. Piosenka pełna miłości i żalu, a jednocześnie bólu i nienawiści.

Kobranocka - Kocham Cię jak Irlandię - szlagier sprzed lat. Niejedna niewiasta "znikała gdzieś w domu na Wisłą" przed nami, prawda, Panowie?

Archive - Again - subtelna, delikatna i nastrojowa opowieść o rozstaniu. Zdecydowanie najpiękniejsza piosenka zespołu, który ma u nas wielu fanów. Absolutnie warto posłuchać.

The Beatles - Yesterday - chyba nie ma człowieka, który nie znałby tej piosenki. Śpiewał ją nawet Jaś Fasola. Absolutny geniusz, Beatlesi w najlepszym wydaniu.

Sinead O'Connor - Nothing compares to you - pustka i ból po nieudanym związku. Piosenka nie taka wiekowa, a doczekała się już chyba miliona przeróbek. Najlepszy mimo wszystko oryginał.

The Rolling Stones - Angie - o tej piosence nie ma sensu pisać. Po prostu trzeba jej posłuchać. Jagger i spółka w najlepszym wydaniu.
Miłość z przymrużeniem oka
- czyli piosenki nie do końca poważne

Big Cyc - Shazza moja miłość - historia uczucia punkrockowca do gwiazdy disco polo. Ponoć cała sprawa miała finał w sądzie.

T-raperzy znad Wisły - Maxi Kaz - genialni T-raperzy w swoim największym hicie. Podrywacz z Ciechocinka nauczy Was, jak zdobywać kobiety.

Tymon - Wirtualna miłość - Tymon Tymański i Tranzystory, z genialnej ścieżki dźwiękowej do filmu Wesele. Piosnka o miłości przez internet, brutalnie przerwanej przez wirusy komputerowe.
Miłosne szlagiery
-czyli piosenki, które wszyscy kochają

Bryan Adams - Everything I do - Kevin Costner jako Robin Hood i Bryan Adams jako największy pieśniarz wszech czasów. Tak było w latach 90-tych. Miło powspominać.

Joe Cocker - You are so beautiful - jedna z najbardziej znanych piosenek o miłości. Doceni ją każdy, kto zaznał prawdziwego piękna.

Dean Martin - Everybody Loves Somebody - o panu Martinie można mówić wiele i różnie, ale z całą pewnością wpisał się on w historię muzyki. Tę piosenkę zna chyba każdy.

Stevie Wonder - Just Called To Say I Love You - niewidomy artysta Stevie Wonder dzięki tej piosence zawładnął sercami słuchaczy. Może czasem warto zadzwonić do kogoś i powiedzieć pare prostych słów?


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

KOCHAM CIE ???--KLUCZ DO MIŁOŚCI

środa, 15 kwietnia 2009 22:28


Kiedy i jak powiedzieć "kocham cię"

Wyznanie miłości to moment piękny, wzruszający, ale też trudny. Dla niektórych osób tak szczere i głębokie słowa stanowią wyzwanie nie do przejścia. Zdarzają się też osoby, które mówią "kocham" przy każdej okazji, choćby tysiąc razy dziennie.

Podejście do tego tematu na pewno zależy od wychowania, charakteru i usposobienia człowieka. Ale nawet najbardziej nieśmiali i skryci ludzie są w stanie się przełamać.
Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej

Co poradzić, kiedy wyznanie miłości po prostu jest dla człowieka zbyt trudne? W piosence Ajrisz zespołu T.Love Muniek Staszczyk śpiewa:
Prostych słów się boi największy nawet twardziel
Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej

 

I rzeczywiście. Nawet ludzie bardzo komunikatywni miewają problemy z wypowiedzeniem magicznego "kocham cię". Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny bywają bardzo różne.

Po pierwsze, wychowanie. Problemy z tego rodzaju komunikacją często mają dzieci dorastające w rodzinach, czy patrząc szerzej - całych kulturach, w których nie ma zwyczaju okazywania sobie uczuć.

Bardzo duże znaczenie ma także ogólne poczucie własnej wartości. Osoba mająca problemy z wiarą w siebie i samoakceptacją, może obawiać się odrzucenia. Nie ma przecież nic bardziej bolesnego, niż usłyszeć nieprzyjemne słowa w odpowiedzi na wyznanie miłości.

Zdarza się też tak, że bardzo odważne i otwarte osoby również nie są w stanie swodobnie rozmawiać o swoich uczuciach. Jednym z wielu powodów może być obawa przed "zdemaskowaniem". Mechanizm tej jest bardzo prosty - osoba uznawana za silną, bardzo często opiera budowę swojego wizerunku na pozorach. W rzeczywistości za maską twardego człowieka kryje się wrażliwa i uczuciowa osoba. Pozbycie się tej maski dla takiej osoby to sprawa gorsza niż bieganie nago po ulicy.
Kocham - jak to łatwo powiedzieć

Z drugiej strony, czasami spotykamy osoby, którym wyznanie uczuć przychodzi aż zbyt łatwo. Pół biedy, jeśli wypowiadamy "kocham cię" w żartach, w czasie flirtu i z przymrużeniem oka. Jeśli obie strony zdają sobie sprawę, że to tylko zabawa, nic złego się nie dzieje.

Gorzej, jeśli ktoś wyznaje miłość na poważnie, ale pochopnie i zdecydowanie zbyt wcześnie. Na początkowym etapie związku takie słowa mogą, niestety, spłoszyć drugą stronę. Wbrew pozorom, nie tylko mężczyźni boją się tego typu wyznań.

Dlaczego tak boimy się, kiedy ktoś bez zahamowań wyznaje nam miłość już po kilku spotkaniach? Najczęściej dzieje się to pod wpływem zauroczenia. Nie myślimy wtedy racjonalnie, nie rozpatrujemy wszystkiego w sposób logiczny. Wbrew pozorom, "kocham cię" usłyszane w takiej sytuacji wcale nie musi wznieść nas na jeszcze wyższy poziom uczuć.

Wielu osobom włącza się wówczas czerwona lampka ostrzegawcza, która raczej sprowadza człowieka na ziemię. Pojawiają się myśli, czy to poważny związek na lata, czy może On/Ona nie angażuje się za bardzo, czy nie za szybko to wszystko się toczy?
Jak sobie z tym poradzić?

Na podstawie tego, co napisaliśmy wyżej, można by dojść do wniosku, że całe to cudowne "I love you" jest możliwe tylko w filmach romantycznych. Nic bardziej mylnego.

Prawdziwe i szczere wyznanie miłości to najpiękniejsze, co można wypowiedzieć i usłyszeć. I chyba dlatego nie warto się go tak naprawdę obawiać, mimo że wcale nie jest łatwe.

W jaki sposób, kiedy i jak często mówić "kocham cię"? Nie ma tu oczywiście żadnej zasady. Trzymajmy się podstawowej zasady - każdy powinien do tego dojrzeć. Nie spieszmy się z wyznaniem miłości, nie nalegajmy też na drugą stronę, żeby wypowiedziała te magiczne słowa. Kiedy przyjdzie odpowiedni czas, z pewnością zabrzmią właśnie tak, jak powinny.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

OD TEGO SIĘ ZACZYNA ZANIM POWIESZ "TAK"=MIŁOŚĆ

środa, 15 kwietnia 2009 22:17

Miłość - fakty i mity


Miłość to temat zawsze aktualny. Pisze się o niej piosenki, wiersze i powieści, robi filmy, maluje obrazy, rozmawia na ulicy...

Żeby skomplikować sprawę, człowiek nie ograniczył się do wymyślenia jednego rodzaju miłości. Nazywamy tak przecież zarówno uczucie dwóch zakochanych osób, jak i rodziców do dziecka.

O miłości mówi się tak dużo i przy tak wielu okazjach, że bardzo łatwo się na niej przejechać. Wiele osób nie radzi sobie z miłością, wiele osób po prostu jej nie rozumie.

W tym artykule postaramy się jak najlepiej opisać, czym jest miłość i jak ją odnaleźć.
Czym jest miłość

Chociaż przy tak romantycznym temacie powinniśmy raczej unikać jakichkolwiek definicji, wypadałoby przynajmniej zgrubsza wiedzieć, czym jest miłość według naukowców.

Najczęściej definiuje się ją jako uczucie przywiązania do czegoś lub kogoś. Uczuciu temu towarzyszy zwykle chęć ciągłego przebywania z obiektem miłości oraz (choć niekoniecznie) fizyczny pociąg do niego.

Wyróżniamy różne rodzaje miłości, od bezinteresownej, altruistycznej, przez przyjacielską, po romantyczną oraz zmysłową. Bardzo specyficzną formą miłości jest narcyzm, czyli uwielbienie samego siebie.
Co to znaczy, że kochamy?

Na miłość składa się wiele innych uczuć, choć zwykle rozgranicza się trzy najważniejsze, tzn. namiętność, intymność i zaangażowanie (wg. teorii Sternberga).

Na różnych etapach związku proporcje tych uczuć zmieniają się. Zwykle na początku przeważa namiętność i pożądanie. W ekstremalnym przypadku, tzn. w miłości platonicznej czy nieodwzajemnionej, miłość pozbawiona jest dwóch pozostałych składników. Człowiek pożądający nie ma możliwości spełnić się w sferze intymnej, niemożliwe jest także wytworzenie głębszego zaangażowania opratego na odpowiedzialności i trosce.

Warto pamiętać, że intymność w miłości to nie tylko sfera seksualna, ale także bliskie relacje oparte na komunikacji, zaufaniu i zrozumieniu. Prawdziwa intymność to zbliżenie nie tylko ciała, ale przede wszystkim duszy.

Zaangażowanie w związku z czasem zwykle nabiera na znaczeniu w tym sensie, że czujemy się za siebie odpowiedzialni, pomagamy sobie, wiążemy ze sobą długofalowe plany. Czasem zaangażowanie przy opisie teorii miłości zastępuje się zobowiązaniem. Często bowiem bywa tak, że osoby pozostające w długoletnim związku gubią gdzieś prawdziwe emocjonalne podejście i traktują wzajemne relacje na zasadzie rutyny, czy właśnie zobowiązania, które muszą wypełnić, aby zapewnić sobie spokój i szczęście.
Miłość a zakochani

Najczęstszym błędem w pojmowaniu miłości jest mylenie jej ze stanem, w którym znajdują się osoby zakochane. Zakochani owszem, odczuwają miłość, ale zwykle jest to uczucie niedojrzałe, impulsywne, oparte głównie na namiętności i pożądaniu.

W miłości trudno doszukiwać się jakichkolwiek racjonalnych i logicznych zasad. Kiedy mówimy o stanie zadużenia, w którym znajdują się osoby zakochane, o logice w ogóle nie może być mowy. Zakochani postępują irracjonalnie, nie są w stanie obiektywnie ocenić tego, co się z nimi dzieje.

Bez wątpienia jest to piękny stan, choć zdarza się, że prowadzi człowieka do nieszczęść. Tak ekstremalne uczucia, które np. pozwalają nie spać i nie jeść całymi dniami, w razie wystąpienia problemów w związku, mogą całkowicie wyprowadzić człowieka z równowagi.

Najbardziej dramatycznym finałem takich nieszczęśliwych miłości może być nawet samobójstwo - co niestety wciąż się zdarza.
Czy prawdziwa miłość istnieje?

Czym zatem jest prawdziwa miłość? Czy to miłość szalona, romantyczna, która całkowicie ogarnia człowieka i nie pozwala myśleć o niczym innym? Czy może miłość dojrzała, stateczna, pełna zrozumienia, ciepła i bezpieczeństwa?

Oczywiście, są to pytania retoryczne i nie ma sensu szukać na nie odpowiedzi. Każda forma miłości to coś cennego, ważnego. Każdą warto przeżyć. Choć bywają to przeżycia bolesne, zwykle stanowią najważniejsze życiowe doświadczenie człowieka, a wręcz świadczą o jego człowieczeństwie.

Nie bójmy się zatem miłości. I tej namiętnej, i tej statecznej, i tej codziennej, braterskiej, i każdej innej, która tak pięknie wzbogaca nasze istnienie.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

czwartek, 18 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  4 944  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

O moim bloogu

TO JEDYNY DZIEŃ TWOJEGO ŻYCIA--WYBIERZ NAS A ZABIERZEMY CIĘ DO NIEBA !!!

Statystyki

Odwiedziny: 4944
Wpisy
  • liczba: 10
  • komentarze: 56
Galerie
  • liczba zdjęć: 0
  • komentarze: 0
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 3239 dni

Horoskop

Lubię to

SYLWESTER

Wpisy znajomych

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Film